TÜRKİYE'NİN MÜHENDİS KIZLARI

TMK HAKKINDA

Limak Vakfı olarak, Türkiye’nin geleceğine yatırım yapmak ve kızlarımızın mühendislik alanında daha fazla yer almalarını sağlayarak, ülkemizin ekonomik ve sosyal güçlenmesine katkıda bulunmak amacıyla 2015 yılında “Türkiye’nin Mühendis Kızları” projesini oluşturduk.

Mühendislik eğitimi alan ve/veya alacak olan kız öğrencileri, eğitimlerinin farklı aşamalarında ve birçok yönden desteklemek üzere yola çıkan “Türkiye’nin Mühendis Kızları” projesi, lise ve üniversitede okuyan kız öğrencilere yönelik iki ayrı programdan oluşuyor.

LİSELİLER

Liselerde eğitim gören kız öğrenciler mühendislik mesleği ile ilgili olarak farklı etkinliklerle bilgilendiriliyor. Bu yolla kendilerini mühendisliğe yakın hissetmeleri ve mühendisliği meslek seçimlerinde daha fazla tercihleri arasına almaları hedefleniyor.

ÜNİVERSİTELİLER

Üniversitelerin mühendislik fakültelerinde okuyan başarılı ve maddi desteğe ihtiyacı olan genç kızlarımız, eğitim hayatları boyunca birçok yönden destekleniyor. Bu destekler arasında;


Gönüllüler ile Mentorluk Çalışmaları

Limak Grubu’nda çalışan kadın mühendisler ve bu alanda öne çıkan farklı kadın mühendislerle gönüllü eğitim ve mentorluk programı yürütülüyor. Alanında uzman profesyoneller tarafından verilen eğitim ile bilgilendirilen gönüllü mentorlar, bursiyerlerle tecrübe aktarımına dayalı bir iletişim ağı içerisinde bulunuyorlar.

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN